Obrzęki po całym dniu spędzonym w pracy?
Kolejny wielogodzinny wylot służbowy i ciężkość nóg narasta?
To już trzeci trymestr ciąży i nasilająca opuchlizna podudzi?
Który z powyższych stanów wymaga kompresjoterapii?
W jakich sytuacjach stosowanie wyrobów uciskowych jest przeciwwskazane?

W Klinice Flebologii-NASMED zawsze służymy Państwu pomocą w doborze wyrobów kompresyjnych i objaśnieniu wszelkich wątpliwości związanych z ich użytkowaniem.

Oferujemy Państwu wyroby najwyższej jakości, produkowane przez dwie wiodące na rynku światowym firmy: Medi oraz Sigvaris. Przy wyborze formy leczenia kompresjoterapią ważne jest, by dostosować wyrób indywidualnie dobrany, dostosowany do aktualnej sytuacji życiowej (np. dla Pań w czasie ciąży), stanu zdrowia i wymogów estetycznych stawianych przez Pacjenta. Spośród wyrobów tych dwóch znanych firm możecie Państwo wybierać swobodnie, nie ograniczając się wyłącznie do jednej marki. W naszej Przychodni służymy pomocą odnośnie doboru wyrobu i praktycznych wskazówek dotyczących jego użytkowania.
W naszej ofercie znajdziecie Państwo m.in. produkty dla osób z tendencją do owrzodzeń żylnych podudzi, ze świeżo wykrytą zakrzepicą lub zespołem pozakrzepowym, specjalne serie o wysokim standardzie wykończenia (szeroka gama kolorów połączona z wysokimi walorami estetycznymi), wyroby o podwyższonym stopniu kompresji, rajstopy i pończochy dla kobiet w ciąży, pończochy stricte pozabiegowe (wersja ekonomiczna), wyroby przeznaczone dla osób z tendencją do alergii, jak również produkty dla osób aktywnych fizycznie, bądź często podróżujących.

Poniżej została zamieszczona krótka charakterystyka poszczególnych modeli firm Sigvaris i Medi.

medi-i-sigvairs-baner-2Producent Sigvaris: to firma gwarantująca wyroby o najwyższej szwajcarskiej jakości.

– Top Fine Select: to wyrób dla
obojga płci o atrakcyjnym wyglądzie i stosunkowo niewygórowanej cenie. Ich odpowiednio dobrana rozciągliwość, wygoda połączona z łatwością w zakładaniu oraz trwałość włókien powodują, że są one bardzo często wybierane jako model do kompresji pozabiegowej (najczęściej II stopnia ucisku).
– Comfort: to wyrób matowy dla Pań i Panów o I i II stopniu kompresji. Tkanina z której są wykonane zapewnia pełne maskowanie żylaków na nogach. Nowa seria wyrobów z linii Comfort dostępna jest w 6 atrakcyjnych kolorach (skóry, karmelu, czerni, miodowym, brązowym i o barwie ciemnego grafitu).
– Cotton: nowa linia produktów bawełnianych produkowanych w 3 wersjach. Dostępne są w 3 klasach ucisku (I-III). Jest to wyjątkowy wyrób z dużym dodatkiem bawełny (14%), dzięki temu jest on bardzo miękki w dotyku i delikatny dla skóry. Szczególnie polecamy serię Cotton Xtra. Ta seria wyrobów z dodatkiem bawełny dostępna jest w kolorach naturalnym, czarnym, antracytu oraz granatowym.
Dodatkową zaletą modelu Cotton Xtra jest dostępność dwóch wielkości stóp: stopa uniwersalna (rozmiar 36-44) oraz Maxi (44-48). Podkolanówki tego typu są szczególnie polecane w przypadku mężczyzn o rozmiarze buta powyżej 44.
– Seria 500: to wyrób z podwójnie plecionych włókien przygotowanych z odpowiednio preparowanej gumy naturalnej. Elastyczny splot zapewnia im dobrą przepuszczalność powietrza i łatwe wkładanie oraz zdejmowanie wyrobu. Szczególnie zalecane w leczeniu zespołu pozakrzepowego oraz w terapii podudzi w przypadku wygojonych owrzodzeń żylnych goleni. Utrzymują ucisk leczniczy przez około 6 miesięcy.
– Magic: jest to produkt dostępny w I i II klasie ucisku dla osób o wysokich wymaganiach estetycznych (duża transparentność) dostępny w szerokim zakresie rozmiarów i wielu naturalnych odcieniach. Charakteryzują go dobrze wykończona stopa i duża gładkość mankietów samonośnych. Rajstopy z linii Magic wysmuklają pośladki. Poniżej znajdują się nowe wersje kolorów w kolekcji sezonowej 2013/2014 r.
– wyroby profilaktyczne (Delilah dla Pań, Samson dla Panów) wykonane z delikatnych materiałów w szerokiej gamie kolorystycznej
– komplet Ulcer X – to zestaw składający się z nowo opatentowanych podkolanówek spodnich razem z podkolanówką wykonaną na bazie gumy naturalnej w II klasie ucisku (system 2-warstwowych podkolanówek). Z wyboru w leczeniu i profilaktyce owrzodzeń żylnych goleni.

medi-i-sigvairs-baner-1Producent Medi: gwarantuje produkty rodem z Niemiec o najwyższej jakości i innowacyjności, będące efektem ponad 60-letnich doświadczeń firmy.

Klinika Flebologii-NASMED poleca Państwu w szczególności wyroby z serii Mediven Elegance. Jest to najbardziej lubiana i najczęściej sprzedawana linia wyrobów w Niemczech. W Polsce cieszy się również wielką popularnością z uwagi na wysoki stosunek jakości do ceny oraz najwyższe walory estetyczne (idealny model dla kobiet, które cenią sobie wygodę i dobry wygląd). Pończochy tej serii dostępne są w wielu kolorach wzbogacanych o barwy sezonowe. Udoskonalone wyroby Mediven Elegance obecnie są jeszcze bardziej miękkie i przezroczyste w wyglądzie. Zastosowano do ich produkcji technologie Clima Comfort (dająca wymierny efekt mniejszego pocenia się nóg) oraz Soft Elastic (zapewniająca efekt zwiększonego komfortu noszenia wynikający z mniejszego ucisku na przodostopie).
Poniżej znajduje się pełna paleta kolorów wyrobów firmy Medi (linia standardowa i kolory sezonowe 2014/2015):

MEDI-KOLORY-2014_2015

Zaletami wyrobów uciskowych firmy Medi są:
– atrakcyjny wygląd z możliwością wyboru spośród szerokiej gamy kolorów
– wysoka tolerancja stosowanych tkanin (zalecane u osób z wrażliwą skórą)
– duża wytrzymałość użytkowa
– innowacyjność wynikająca z zaawansowania technologicznego użytych do ich produkcji włókien
– wysoka skuteczność w uśmierzaniu ciężkości nóg
– możliwość prania w pralkach i suszenia w suszarkach

W naszej ofercie na zamówienie dostępne są również inne modele firmy Medi, w szczególności poniżej wymienione:
– plus
– comfort
– forte
– active
– ulcer kit

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie naszego Partnera medycznego: www.medi-polska.pl

Dla wszystkich osób pragnących udoskonalić technikę zakładania wyrobów kompresyjnych zamieściliśmy krótki film instruktażowy (nagranie udostępnione zostało dzięki uprzejmości firmy Biotal – dystrybutora wyrobów Sigvaris na terenie Polski).

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą nowego systemu służącego do zakładania wyrobów uciskowych przy użyciu gumowego Doff N`Donnera. Jest to produkt (dwuczęściowy zestaw) szczególnie polecany u osób, które na co dzień stosują profilaktykę przeciwżylakową lub zmuszone są używać wyrobów kompresyjnych jako jedyną formę leczenia, a ich zakładanie jest utrudnione z uwagi na ograniczoną sprawność.

Odkryj nowy sposób zakładania wyrobów kompresyjnych

Klinika Flebologii-NASMED wprowadziła do swojej oferty unikatowe rozwiązanie pomagające w codziennym zakładaniu wyrobów kompresyjnych. Specjalny zestaw, składający się ze stojaka i gumowego Doff N`Donnera, pozwala na szybkie i mało kłopotliwe zakładanie pończoch i podkolanówek uciskowych. Zapraszamy do zapoznania się z filmem instruktażowym, udostępnionym dzięki firmie Sigvaris, objaśniającym mało skomplikowaną obsługę tego urządzenia.

Komplet Doff N`Donner dedykowany jest dla różnych modeli wyrobów uciskowych:
– podkolanówek (A-D): odkrytych lub z zakrytymi palcami z każdym typem mankietu
– pończoch (A-G): odkrytych lub z zakrytymi palcami z mankietem zwykłym lub samonośnym

Film instruktażowy produktów firmy Sigvaris

7

flebologia_icon sprawdź również
skleroterapia kompresyjna