Obrazowanie w wąskim paśmie światła tzw. NBI (Narrow Band Imaging)

Obrazowanie w wąskim paśmie światła pozwala uwidocznić ukrytą strukturę powierzchni śluzówki i powierzchniowe naczynia włosowate. Obrazowanie w wąskim paśmie światła (NBI) wykorzystuje różnice we właściwościach pochłaniania i odbijania światła przez krew i tkanki otaczające naczynie krwionośne, co ułatwia obrazowanie naczyń włosowatych, które kontrastują z otaczającą je błoną śluzowa. Kontrast ten może podkreślić również strukturę. NBI jest jeszcze bardziej skuteczne w połączeniu z HDTV. Wysoka rozdzielczość obrazu pozwala jeszcze bardziej ulepszyć wizualizacje obserwowanych obszarów. Funkcja ta ma niebagatelne znaczenie w diagnozowaniu i wczesnym wykrywaniu niewielkich zmian lub zmian słabo widocznych. Skutkuje wykryciem ewentualnych zmian np. nowotworu we wczesnym stadium co znacznie polepsza rokowania dotyczące leczenia.

swiatlo-nbi

 

Obrazowanie w standardzie HDTV1080 progresywnym

Jako jedyne tego typu tak innowacyjne rozwiązanie na rynku (dotychczas najwyższe standardy obrazowania to SXGA i HDTV1080i z przplotem). HDTV1080p oferuje jakość obrazu porównywalną do jakości filmu analogowego i wygodę oraz elastyczność konwencjonalnego wideo. Posiadając 1080 efektywnych linii przedstawiających obraz, w porównaniu do 480 linii dla NTSC i 576 dla systemu PAL, HDTV zapewnia jakość obrazu, która jest ponad dwa razy lepsza, niż konwencjonalna telewizja. Większa gęstość pikseli tworzy gładki, jasny obraz, który posiada niezwykłą szczegółowość i naturalne kolory, a przy niższej rozdzielczości wyświetlanego obrazu nie jest skażony pikselowo. Wysoka jakość i realizm obrazu sprawiają, że system HDTV jest idealny do wykonywania wymagających szczególnej precyzji zabiegów, podnosi również jakość oceny śluzówki.

Innoflex

Nowatorska funkcja zmiennej sztywności sondy kolonoskopu pozwala operatorowi na szybsze i łatwiejsze wykonanie badania poprzez dopasowanie się do indywidualnego układu jelita każdego pacjenta w trakcie badania. Funkcja ta pozwala na znacznie ograniczenie czasu badania oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych pacjenta. Funkcja Innoflex jest dostępna jedynie w endoskopach firmy Olympus.

Close Focus

To kolejna innowacyjna technika obrazowania. Umożliwia obrazowanie z bardzo bliskiej odległości. Sprawdzi się wszędzie tam gdzie brak odpowiedniej ilości miejsca wymusza bliskie „podchodzenie” endoskopem lub jako naturalny sposób na powiększenie obrazu w celu oceny struktury i wstępnej kategoryzacji zmiany.

Funkcja wzmocnienia strukturalnego

Wzmocnienie strukturalne (Structure Enhancement) jest uzyskiwane poprzez elektroniczne wzmocnienie struktury obrazu. Funkcja ta pozwala na lepsza wizualizacje drobnych struktur błony śluzowej wpływając na znacznie lepsze diagnozowanie zmian i poprawność rozpoznania. Połączenie funkcji obrazowania w wysokiej rozdzielczości HDTV oraz funkcje operowania wąskim pasmem światła sprawiają, że w oczywisty sposób podnoszone są walory diagnostyczne pozwalające na stosowanie ze zwiększoną precyzją takich technik jak np. typologia zmian zaproponowana przez dr Kudo polegająca na ocenie schematu struktur błony śluzowej, których nieregularność może być utożsamiana ze zmianami nowotworowymi tzw. „Pit Pattern”. Połączenie tych innowacyjnych funkcji wraz z wiedzą operatora zdecydowanie zwiększa rokowania pacjenta oraz wspomaga wczesną diagnostykę oraz profilaktykę chorób przewodu pokarmowego.

obrazy-z-gastroskopii

 

flebologia_icon

sprawdź również
cennik zabiegów endoskopicznych