Cierpisz na stały obrzęk podudzia?
Zaczerwienienie i podrażnienie skóry w okolicy kostki wewnętrznej nie chce zniknąć?
Czujesz silne dolegliwości bólowe podudzia od wielu miesięcy?
W miejscu ścieńczałej skóry przy kostce powstała niegojąca się rana?

To częste objawy schyłkowej niewydolności żylnej. W takich przypadkach sugerujemy jak najszybszą konsultację z naszym lekarzem flebologiem. Przeprowadzone badania dodatkowe pozwolą nam ustalić dokładną przyczynę Państwa problemów, dzięki temu będziemy mogli zaproponować skuteczne leczenie. W Klinice Flebologii-NASMED przeprowadzamy pełną diagnostykę obrzęków i sprawdzamy przyczynę ran otwartych na nogach, tzw. owrzodzeń. Wykonujemy w tym celu wszystkie możliwe badania USG-Doppler, zarówno układu żylnego, jak i tętniczego.

Sposób postępowania w leczeniu owrzodzeń powinien być dobrany stosownie do przyczyny, która spowodowała pojawienie się rany na nodze. Tylko takie podejście w leczeniu daje oczekiwane efekty.

W Klinice Flebologii-NASMED stosujemy standardy leczenia zgodne z najnowszymi wytycznymi Europejskiego oraz Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran. Do zaopatrywania ran u naszych Pacjentów wykorzystujemy nowoczesne materiały opatrunkowe, w tym również opatrunki objęte refundacją Narodowego Funduszu Zdrowia. Pozwala to na znaczące obniżenie ponoszonych przez Pacjenta kosztów leczenia.

Rany niegojące się, spowodowane niewydolnością układu powierzchownego i wtórną niewydolnością żył przeszywających goleni, leczymy wykorzystując najnowocześniejsze metody małoinwazyjne, takie jak: laseroterapia poszerzonych perforatorów wykonywana w znieczuleniu miejscowym, zabiegi klejenia żylaków metodą VenaSeal czy echoskleroterapię aspiracyjną.

Szczególnie wnikliwej diagnostyki i leczenia wymagają Pacjenci po przebytych zakrzepicach w obrębie żył udowych i biodrowych, u których owrzodzenia żylne goleni są skutkiem dużego nadciśnienia w układzie żylnym, wynikającego wprost z zaburzonego odpływu krwi z nogi powyżej pachwiny. U tych Pacjentów oceniamy zawsze odpływ krwi żylnej w Dopplerze w zakresie zmienionych żył w miednicy małej i jamie brzusznej. U znacznej części Pacjentów możliwe jest wyleczenie nogi z rany jedynie dzięki zastosowaniu stentów żylnych najnowszej generacji. Więcej na ten temat można przeczytać w dziale: ZAKRZEPICA ŻYLNA.

Dzięki udziałowi naszej Przychodni NASMED w wysokospecjalistycznych programach badań klinicznych oferujemy naszym Pacjentom wyjątkową możliwość skorzystania z najnowocześniejszych, często rewolucyjnych metod leczenia, niedostępnych dla Pacjentów innych placówek. O szczegółach naszej oferty poinformuje Państwa lekarz na wizycie.

flebologia_icon sprawdź również
Klinika Flebologii