metody-leczenia-zyl_baner6Wprowadzenie małoinwazyjnych metod leczenia niewydolności żylnej do powszechnego użytku nastąpiło na początku XXI wieku (pierwszy system RF: VNUS – 1999 r., zabiegi laserowej terapii wewnątrzżylnej EVLA – 2000/2001, zamykanie żylaków parą wodną SVS – 2006). Miało to istotny wpływ na zwiększenie efektywności terapii i komfortu Pacjenta w okresie śród- i pozabiegowym.

Jeszcze 20 lat temu praktycznie jedyną dostępną opcją leczenia było postępowanie operacyjne, często przeprowadzane bez wstępnego badania USG-Doppler żył kończyn dolnych. Obecny postęp technologiczny (także w dziedzinie ultrasonografii) w połączeniu z lepszym zrozumieniem patofizjologii krążenia żylnego, pozwoliły na wdrożenie metod mniej uciążliwych, mniej bolesnych, bardziej precyzyjnych i co najważniejsze bardziej skutecznych w ocenie długoletniej poprawy stanu zdrowia Pacjenta cierpiącego na przewlekłą niewydolność żylną.

Tendencja ogólnoświatowa w leczeniu niewydolności żylnej kończyn dolnych od lat zdecydowanie przechyliła się na korzyść metod małoinwazyjnych. W Klinice Flebologii-NASMED, podobnie jak w najlepszych ośrodkach na świecie, nawet do 85% wszystkich przypadków niewydolności żylnej leczymy przy użyciu małoinwazyjnych metod nieoperacyjnych, takich jak: najnowsza i najmniej inwazyjna metoda zamykania żylaków klejem podawanym wewnątrznaczyniowo (metoda VenaSeal), wewnątrzżylna ablacja laserowa przy użyciu systemu ELVeS czy różne modyfikacje echoskleroterapii piankowej z użyciem dwutlenku węgla (iniekcyjna, cewnikowa, z aspiracją piany czy obliteracja mechaniczno-chemiczna z użyciem systemu FLEBOGRIF). W przypadkach najcięższych, wymagających leczenia operacyjnego i schematów łączonych (tzw. postępowanie hybrydowe), stosujemy najbardziej sprawdzone metody postępowania w trybie chirurgii jednego dnia.

Dzięki wszechstronności naszego zespołu i kompleksowej ofercie terapeutycznej jesteśmy w stanie zaproponować Państwu leczenie niewydolności żylnej oraz jej skutków na każdym etapie zaawansowania choroby, począwszy od teleangiektazji i wenulektazji (czyli skupisk małych poszerzonych naczynek zlokalizowanych śród- i podskórnie), poprzez wadliwie działające żyły siatkowate (niebieskawo-zielone poszerzenia żył podskórnych), aż po żylaki powstałe w obrębie gałęzi żylnych i głównych pni naczyniowych, a skończywszy na owrzodzeniach żylnych goleni. Te ostatnie to zmiany, które zazwyczaj są konsekwencją nieleczonej od wielu lat niewydolności żylnej.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z wykorzystywanymi przez nas metodami leczenia niewydolności żylnej:
kompresjoterapia
system Veinwave (zabiegi wykonywane są w Saska Clinic przez zespół doktor Iwony Radziejewskiej)
skleroterapia kompresyjna (pełen zakres metody)
obliteracja mechaniczno-chemiczna systemem FLEBOGRIF
laseroterapia wewnątrzżylna systemem ELVeS (najnowsza generacja lasera wewnątrzżylnego 1470 nm)
klejenie żylaków metodą Venaseal
– zabieg V – Block
zabiegi chirurgiczne (wykonywane w trybie chirurgii jednego dnia)
postępowanie hybrydowe (łączenie różnych metod)

flebologia_icon sprawdź również
o flebologii