Szanowni Państwo, Z uwagi na rosnące zainteresowanie lekarzy w Polsce tematyką diagnostyki i małoinwazyjnego leczenia chorób żył zespół Kliniki Flebologii-NASMED w Warszawie przygotował dla Państwa ofertę szkoleń specjalistycznych w tej dziedzinie.

Kurs podstawowy („Skleroterapia kompresyjna: diagnostyka, kwalifikacja, metody leczenia”), posiadający akredytację Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, odbywa się cyklicznie 3 razy w roku i dotyczy szerokiego zagadnienia, jakim jest leczenie niewydolności żylnej przy użyciu małoinwazyjnych technik obliteracji chemicznej. Swoją tematyką obejmuje m.in.: podstawy diagnostyki dopplerowskiej układu żylnego kończyn dolnych, zasady kwalifikacji do zabiegów skleroterapii kompresyjnej, zagadnienia z zakresu kompresjoterapii wspomagającej leczenie skleroterapii, ćwiczenia praktyczne na fantomach oraz samodzielne przeprowadzanie zabiegów obliteracji z udziałem Pacjentów pod okiem trenerów.

Kurs podstawowy pozwoli Państwu przede wszystkim opanować zasady kwalifikacji Pacjenta do leczenia różnymi metodami skleroterapii kompresyjnej oraz sztukę prawidłowego wykonywania zabiegów mikroskleroterapii (przy użyciu sklerozantów płynnych i spienionych) i echoskleroterapii iniekcyjnej przy użyciu piany pod kontrolą aparatury USG (tzw. echoskleroterapii igłowej).

Po odbyciu kursu podstawowego lekarze szerzej zainteresowani tematem mogą przystąpić do zindywidualizowanych kursów dodatkowych, które po wcześniejszej rezerwacji terminów odbywają się na terenie Przychodni NASMED. Zajęcia realizowane są w trybie dwudniowych szkoleń pod okiem jednego z lekarzy specjalistów należących do naszego zespołu flebologicznego.

Całościowa lista kursów wraz z ich szczegółową tematyką znajduje się w zakładce PROGRAM SZKOLEŃ. Pełny dostęp do STREFY SZKOLEŃ oferujemy wszystkim lekarzom po wcześniejszym zarejestrowaniu się do systemu.

Szanowni Państwo,

Informujemy, że trwają zapisy na kolejną edycję kursu „Skleroterapia kompresyjna: diagnostyka, kwalifikacja, metody leczenia”.

Szkolenie odbędzie się w dniach 03-04.03.2017.

 

Serdecznie zapraszamy
Zespół Kliniki Flebologii NASMED