dr_n_med_naser_dib

Specjalizacje i specjalności: specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej, flebolog

O mnie:

Dr n. med. Naser Dib jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, na którym studia ukończył w 1991 roku. Staż podyplomowy odbył w Szpitalu Zespolonym  w Białej Podlaskiej a po jego ukończeniu rozpoczął specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej uwieńczoną egzaminem specjalizacyjnym w grudniu 1999 r. Do 2007 r. pracował na oddziale chirurgii Ogólnej Powiatowego Szpitala w Węgrowie, pełniąc stanowisko starszego asystenta, a później funkcję zastępcy ordynatora. Przez wiele lat (1999-2006) kierował tamtejszą pracownią endoskopową i ultrasonograficzną, doskonaląc swoje umiejętności diagnostyczne. Od 2007 r. pracował jako starszy asystent na Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala Grochowskiego w Warszawie, później na tym samym stanowisku w Klinice Chirurgii Ogólnej Szpitala im. Orłowskiego w Warszawie do 2010r

Od okresu studiów rozwijał swoją aktywność naukową, co zaowocowało nadaniem mu w 2014 roku stopnia naukowego doktora nauk medycznych (praca „  Ekspresja wybranych adipokini żołądkowo-jelitowych  peptydów regulacyjnych u szczurów Wistar po operacji bariatrycznej sposobem Scopinaro”.

Wykonuje zabiegi chirurgiczne w obrębie przewodu pokarmowego metodą laparoskopową. Aktualnie pracuje w Oddziale Chirurgii Onkologicznej Europejskiego Centrum Zdrowia w Otwocku, gdzie pełni funkcję kierownika tegoż Oddziału. W 2020 roku uzyskał tytuł specjalisty chirurgii onkologicznej. Dr n. med. odbywał staże naukowe i szkoleniowe w wiodących zagranicznych ośrodkach i krajowych,  pozwalają mu na stosowanie najnowocześniejszych technik leczenia w swojej codziennej praktyce. Zajmuje się problemem otyłości , wykonuje zabiegi bariatryczne inwazyjne i małoinwazyjne metodą laparaskopową i endskopową. Posiada bardzo duże doświadczenie w wykonywaniu badań endoskopowych (gastroskopia, kolonoskopia) oraz zabiegów kolorectalnych metoda laparoskopową. Ma znaczące osiągnięcia na polu zarówno operacyjnym jak i w działalności organizacyjnej.

Od samego początku swojej kariery zawodowej zajmował się leczeniem chorób układu żylnego. Pierwsze operacje i zabiegi flebologiczne przeprowadzał już w roku 1994. Specjalizuje się w leczeniu żylaków metodami małoinwazyjnymi, takimi jak wewnątrznaczyniowa ablacja naczyniowa laserowa „ELVeS”, Klejowa”Venaseal”, ScleroSafe, V-Block oraz skleroterapia.