Korekta zmarszczek BOTOXEM

Efektem podawania botoxu jest hamowanie działania płytki nerwowo-mieśniowej, co w konsekwencji powoduje znikanie zmarszczek mimicznych na twarzy i czasowe rozluźnienie nadmiernie pracujących mięśni twarzy.

W medycynie estetycznej botox podaje się w małych dawkach, uzyskując bezpieczny efekt miejscowy. Zabieg wykonuje się u ludzi młodych (już od ok. 30 roku życia), u których występuje nadmiernie wyrażona mimika. Preparat podaje się w określone okolice twarzy przy pomocy cieniutkiej igły. Okolice te można znieczulić wcześniej kremem ze środkiem znieczulającym, choć zwykle nie jest to konieczne. Po zabiegu twarz może być nieco zaczerwieniona, co zazwyczaj ustępuje po około 20 minutach. Efekt zabiegu jest widoczny już następnego dnia, choć narasta on stopniowo do dwóch tygodni. Trwałość botoxu określa się na około 6 miesięcy. Podany preparat botoxu nie tylko hamuje skurcze mięśni, ale oducza naszą twarz nadmiernej mimiki.

W medycynie estetycznej botox stosuje się także w celu leczenia nadpotliwości dłoni, pach i stóp.

Przy użyciu Botoxu najczęściej usuwa się zmarszczki:

– między brwiami, tzw. lwie zmarszczki
– poprzeczne czoła
– wokół oczu, tzw. kurze łapki
– innych okolic, w tym: powieki dolnej, wokół ust, na brodzie i szyi; często w połączeniu z mezoterapią, jako mezobotox

U osób starszych przy zmarszczkach utrwalonych, nierzadko trzeba dodatkowo połączyć go z preparatami wypełniającymi na bazie stabilizowanego kwasu hialuronowego.

flebologia_icon sprawdź również
System Flebogrif