Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi w 1980 roku.
Wiedzę z zakresu chirurgii uzyskiwałem między innymi w Szpitalu Miejskim w Częstochowie (II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej), Szpitalu Chorób Płuc w Zakopanem (torakochirurgia – doc. Marcin Zieliński), Klinika Kardiochirurgii w Zabrzu (doktorat – Profesor Zbigniew Religa).

Zagraniczne doświadczenie zawodowe zdobywałem w klinikach Johannesburga, Kapsztadu, Singapuru, Nowej Zelandii i Australii. Przynależę do kilku zagranicznych towarzystw naukowych w tym flebologicznych – Australia and New Zealand Society of Phlebology, Australasian College of Phlebology, American College of Phlebology. Jestem autorem lub współautorem kilkunastu prac naukowych opublikowanych w literaturze zagranicznej. Byłem uczestnikiem licznych kongresów i spotkań naukowych, głównie zagranicznych z uwagi na wieloletnią pracę poza Polską.

Zainteresowanie nowoczesną flebologią pojawiło się 10 lat temu. W Nowej Zelandii (Christchurch) i Australii (Melbourne) nabyłem wiedzę i umiejętności w leczeniu żylaków metodami niechirurgicznymi.

Mam również odpowiedni certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego uprawniający mnie do przeprowadzania badań dopplerowskich żył. W leczeniu żylaków stosuję tylko metody nieoperacyjne. Są to ablacja laserowa, skleroterapia piankowa pod kontrolą USG, mikroskleroterapia do leczenia najmniejszych żył i pajączków.