Poszerzone naczynka na twarzy, nogach czy w obrębie innych okolic ciała stają się problemem?
Laseroterapia nie przynosi pożądanych efektów?
Nie możesz pozwolić sobie na długie tuszowanie zmian pozabiegowych?

Na zabiegi przy użyciu systemu VEINWAVE, najnowszej metody służącej do usuwania małych zmian naczyniowych, zapraszamy do naszej placówki współpracującej Saska Clinic (zabiegi wykonywane są przez zespół Doktor Iwony Radziejewskiej-Chomy).

Cechy nowego systemu leczenia drobnych naczynek to:

– możliwość selektywnego zamknięcia bardzo drobnych naczyń (o średnicy do 0.3 mm)
– doskonałe uzupełnienie zabiegów mikroskleroterapii (zapytaj lekarza naszej Kliniki jak łączyć te dwie procedury)
– brak konieczności noszenia wyrobów kompresyjnych po zabiegu
– możliwość likwidowania naczynek w okolicach kostek

Skuteczność urządzenia została potwierdzona wykonaniem ponad 50 tysięcy zabiegów w ponad 31 krajach na świecie, dzięki czemu system VEINWAVE uznany został za złoty standard w usuwaniu drobnych zmian naczyniowych na skórze.

Działanie systemu oparte jest na procesie zogniskowanej termokoagulacji, polegającej na dostarczeniu kontrolowanej dawki energii o wysokiej częstotliwości (RF). Doprowadza to do podgrzania i zamknięcia drobnych naczyń krwionośnych. Produkt został dopuszczony do użytku także w krajach Unii Europejskiej.
Standardowy czas trwania zabiegu przy użyciu termokoagulacji to około 15 minut. W tym czasie możliwe jest wyeliminowanie żyłek na długości 80-100 cm. Tuż po zabiegu w okolicy poddawanej leczeniu może być widoczny niewielki obrzęk tkanki podskórnej, który zwykle zanika do godziny od momentu zakończenia terapii.

Zabieg przy użyciu systemu VEINWAVE stanowi idealne uzupełnienie skleroterapii. Często dla optymalizacji leczenia stosuje się taktykę łączenia obu metod (leczenie hybrydowe). Co ważne w porównaniu do klasycznej laseroterapii w czasie zabiegu z użyciem nowej technologii Pacjent odczuwa znacznie mniejsze dolegliwości bólowe. Emitowane w sposób zogniskowany ciepło powoduje natychmiastowe zamknięcie naczynka, a otaczające tkanki pozostają nienaruszone. Dzięki temu zostało zminimalizowane potencjalne ryzyko powstania przebarwień i blizn pozabiegowych.

naczynka-veinwave-metoda1

Zalety stosowania systemu VEINWAVE:

– pewne i trwałe efekty leczenia niechcianych naczynek na całym ciele
– krótki czas zabiegu
– możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok
– brak bólu, ryzyka poparzeń, przebarwień czy szpecących blizn
– szybki powrót do pełnej aktywności życiowej po wykonaniu zabiegu
– brak konieczności noszenia wyrobów uciskowych po wykonanej procedurze

W Saska Clinic wykorzystywany jest specjalny system wizualizacji (Veinwave Polarised Light System), czyli lampa nagłowna ze zintegrowanym światłem spolaryzowanym. Dzięki niemu widoczny jest bardzo dokładny obraz naczyń krwionośnych znajdujących się pod naskórkiem. Taki sposób wizualizacji zwiększa precyzję i skuteczność zabiegu.

Cena wykonywanej procedury zamykania naczynek uzależniona od użytej liczby impulsów. Zamknięcie pojedynczego naczynka to koszt 50 zł. Kolejne koszty leczenia systemem VEINWAVE naliczane są według zużytej liczby impulsów. Średni koszt zamykania naczynek na twarzy to 300 zł, na nogach do 300-700 zł.

Poniżej przedstawiamy spis najczęściej zadawanych pytań, dotyczących stosowania systemu Veinwave.

Ile zabiegów potrzebuje pacjent do zlikwidowania zmian naczyniowych?
Przy pojedynczych naczyniach wystarcza jeden zabieg. W sytuacji, gdy problem jest bardziej zaawansowany, może być potrzebnych kilka sesji, wykonywanych w odstępie 4-6 tygodni.

Czy zabieg Veinwave może być wykonany natychmiast po konsultacji lekarskiej?
W przypadku innych kuracji (laser, IPL etc.) lekarza często zaleca, by pacjent przygotował się do zabiegu np. unikając słońca. Tymczasem leczenie systemem Veinwave można podjąć natychmiast po konsultacji lekarskiej.

Czy bezpośrednio po zabiegu można nałożyć makijaż?
Tak, nie ma żadnych przeciwwskazań.

Czy system Veinwave może być stosowany do leczenia trądziku różowatego?
W całej Europie Veinwave z powodzeniem stosuje się w leczeniu trądziku różowatego.

Kto przeprowadza zabieg Veinwave?
W Saska Clinic zabiegi systemem Veinwave wykonują specjalnie w tym celu przeszkolone pielęgniarki z długoletnim doświadczeniem flebologicznym. Kwalifikację do zabiegu najczęściej przeprowadza lekarz, zwłaszcza jeżeli dotyczy to naczynek umiejscowionych na kończynach dolnych.

Czy po zabiegu Veinwave definitywnie można rozprawić się z chorobą?
Zabieg Veinwave usuwa widoczne oznaki choroby. U wielu pacjentów nie będą one się powtarzać. Niestety wiele przyczyn, takich jak: niewydolność żylna, trądzik różowaty, jak również złe nawyki codzienne (np. nadmierne opalanie, nadużywanie alkoholu) mogą doprowadzić do rozwijania się nowych naczynek.

Czy kuracja ma skutki uboczne?
W przeciwieństwie do innych metod leczenia, takich jak laseroterapia przezskórna czy IPL, nie są znane żadne poważne skutki uboczne. Po zabiegu nie pojawiają się siniaki, blizny itp. Widoczne są mikrostrupki na przebiegu leczonych naczynek, przypominające wyglądem zadrapania przez kota. Jest to zabieg, po którym większość pacjentów może wrócić do pracy. Nie trzeba specjalnie unikać światła słonecznego, tak jak po zastosowaniu innych metod leczenia. System Veinwave ma tę zaletę, iż nie niszczy naskórka.

Jak długi jest okres rekonwalescencji?
Po leczeniu Veinwave nie ma ograniczenia aktywności. Po wyjściu z gabinetu w obszarach poddanych zabiegowi widoczne jest silne zaczerwienienie oraz niewielki obrzęk. Te objawy, stopniowo jednak znikają. Maksymalnie utrzymują się do 1-5 godzin od zabiegu.

Kto nie może korzystać z zabiegów systemem Veinwave?
Pacjenci z alergią na nikiel, który jest głównym składnikiem igieł. W tym przypadku należy zastosować dostępne w ofercie igły złote. Poza tym głównymi przeciwwskazaniami do zabiegu są ciąża oraz okres karmienia piersią i padaczka.

Czy zabieg jest bolesny?
Większość ludzi, którzy wcześniej mieli wykonywane zabiegi laserowe uważa, że Veinwave jest bezbolesny. Pacjenci z niskim progiem bólu mogą postrzegać kurację jako nieprzyjemną. Odczucia zależą także od części ciała. Większość pacjentów opisuje swoje odczucia jako nieznaczne i chwilowe pieczenie, przyrównywane do wyrywania włosów lub ukąszenia komara.

Czy zabieg Veinwave jest skuteczny przy ciemnej skórze?
Veinwave można wykonywać na wszystkich typach skóry. Przed zabiegiem trzeba jednak skonsultować się z lekarzem w celu potencjalnej oceny skuteczności zabiegu.

Wszystkie wymienione wyżej cechy czynią urządzenie najbardziej atrakcyjnym ze wszystkich stosowanych metod usuwania małych zmian naczyniowych!

flebologia_icon sprawdź również
flebologia