Specjalizacje i specjalności:
flebolog, w trakcie specjalizacji z chirurgii plastycznej

O mnie:

Lekarz specjalizujący się w diagnostyce i nieoperacyjnym leczeniu chorób układu żylnego takich jak: żylaki kończyn dolnych, teleangiektazje (pajączki), żylaki krocza i sromu, żylaki atypowe, zakrzepice żylne, zespoły pozakrzepowe oraz owrzodzenia żylne.

Wykonuje wszystkie dostępne na świecie metody leczenia żylaków, pajączków i niewydolności żylnej.

Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ponadto kształcił się w USA studiując medycynę na Uniwersytecie Kalifornijskim. Jego wybitne wyniki w nauce wraz z indywidualnym podejściem do pacjenta zapewniły mu najbardziej prestiżową nagrodę fundowaną przez Uniwersytet Jagielloński przyznawaną co roku dla najlepszych studentów – stypendium w USA. Prowadził badania naukowe w Karolinska Institutet w Sztokholmie oraz na Uniwersytecie w Cagliari na Sardynii. Laureat stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Lecząc choroby flebologiczne dr Paweł Siastała łączy wiedzę z zakresu chirurgii naczyniowej, kardiologii a także chirurgii plastycznej, traktując choroby żył jako całość. Doskonalił swoje umiejętności i z powodzeniem stosował nowoczesne techniki leczenia niewydolności żylnej w jednym z najlepszych ośrodków chirurgii naczyniowej na świecie – w Klinice Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej, Irvine, USA. Ponadto odbył staż kliniczny w Centrum Interwencyjnego Leczenia Chorób Serca i Naczyń na oddziale Kardiologii Kaiser Permanente Riverside, Los Angeles. Swoje umiejętności praktyczne doskonalił również na Oddziale Chirurgii Uniwersytetu Medycznego Tor Vergata w Rzymie. Obecnie pracuje w dziedzinie Chirurgii Plastycznej w Szpitalu Uniwersyteckim oraz doktoryzuje się w dziedzinie Kardiologii w Instytucie Kardiologii w Aninie.

Posiadacz wielu certyfikatów Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej.
Członek Polskiego Towarzystwa Flebologicznego (PTF)
Autor artykułów naukowych w dziedzinie kardiologii i flebologii.
Stale podnosi kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w praktycznych kursach oraz kongresach z zakresu chirurgii naczyniowej i flebologii w Polsce i na świecie.

Jego praca jest jego pasją.