Cierpisz na codzienne obrzęki podudzi? Męczy Cię uporczywa ciężkość łydek połączona z koniecznością przebierania nogami? Zauważyłaś znaczne pogorszenie wyglądu nóg i żylaki okolic intymnych po pierwszej ciąży? Czy wśród Twoich najbliższych występują żylaki na nogach? Męczy Cię wyjątkowo bolesna i niegojąca się rana w okolicy kostki?

To tylko kilka powodów, dla których warto zgłosić się do flebologa, czyli lekarza zajmującego się diagnostyką i leczeniem chorób żył.

W Klinice Flebologii-NASMED w czasie pierwszej wizyty lekarz specjalista przeprowadza pełną konsultację flebologiczną połączoną zawsze z badaniem USG-Doppler żył kończyn dolnych oraz doborem odpowiednich wyrobów kompresyjnych.

Rejestracji dokonujemy pod naszymi stałymi numerami telefonów (poniżej) lub przez formularz na stronie REJESTRACJA:

– Przychodnia NASMED: GSM +48 721 000 112 lub stacjonarny (22) 400 04 90

– Zdrowie Piaseczna: (22) 750 11 77 lub (22) 726 39 394

Panie po ciążach, zainteresowane tematami: niewydolności żylnej kończyn dolnych, żylaków okolic intymnych oraz problemem niewydolności żylnej miednicy i jamy brzusznej, zapraszamy na naszą stronę tematyczną NIEWYDOLNOŚĆ ŻYLNA MIEDNICY.

Z jakimi problemami najczęściej trafiają Pacjenci do naszej Kliniki? Do Kliniki Flebologii-NASMED zdecydowanie najczęściej trafiają Pacjenci z objawami przewlekłej niewydolności żylnej. Żylaki kończyn dolnych, będące jej wyrazem, to nieprawidłowe, trwałe poszerzenia żył układu powierzchownego, będące jednym z najpowszechniej występujących zdrowotnych problemów populacyjnych.

Mechanizm powstawania żylaków jest już dość dobrze poznany. Najczęściej do ich powstania dochodzi u osób, u których występuje zaburzona budowa ściany naczynia żylnego, zwiększająca jego podatność na rozciąganie. Siła działająca od środka na ściany żył wzrasta w szczególności w pozycji stojącej. Dodatkowym czynnikiem prowadzącym do powstawania żylaków jest pierwotnie nieprawidłowa budowa płatków zastawek, co prowadzi do zatrzymywania krwinek i generowania stanu zapalnego, a w efekcie do ich uszkodzenia. Te dwa czynniki są najczęściej uwarunkowane genetycznie, stąd tak ważne jest sprawdzanie stanu żył w USG-Doppler pod kątem występowania niewydolności żylnej w przypadku dodatniego wywiadu rodzinnego.

Zdarza się również, iż do uszkodzenia zastawek w żyłach dochodzi wtórnie do innego procesu patologicznego. W praktyce najczęściej mamy do czynienia ze zjawiskiem uszkodzenia w mechanizmie przebytej zakrzepicy żylnej i ujawniania się tzw. zespołu pozakrzepowego. Taki patologiczny stan rzeczy doprowadza do wytworzenia utrudnień w przepływie krwi w naczyniach żylnych (zjawisko spływania krwi w dół) i wytworzenia nadciśnienia w układzie żylnym.

Na częstsze występowanie niewydolności żylnej istotny wpływ mają również czynniki środowiskowe i złe nawyki życiowe. Niezmiernie ważna jest kwestia niedostatecznej aktywności ruchowej, m.in. siedzący lub stojący charakter pracy połączony z brakiem aktywności ruchowej. Inne przyczyny, znacząco zwiększające ryzyko wystąpienia przewlekłej niewydolności żylnej, to np. liczba przebytych ciąż (w przypadku kobiet), otyłość czy przebywanie w ciepłych strefach klimatycznych. Przewlekła niewydolność żylna w populacji ludzi dorosłych to problem nawet 25-30% osób.

Pamiętajmy, że tylko powierzchownie położone i dobrze rozwinięte żylaki można dość łatwo dostrzec pod skórą. Nierzadko bywa natomiast tak, że z powodu głębokiego położenia nieprawidłowych naczyń żylnych zasadnicza przyczyna naszych dolegliwości jest nieuchwytna dla oka. W tej sytuacji ustalenie powodów występowania codziennej ciężkości nóg i ich wieczornego puchnięcia możliwe jest tylko w czasie konsultacji flebologicznej i prawidłowo wykonanego badania USG Doppler.

Dlatego też w Klinice Flebologii-NASMED każdej wizycie flebologicznej towarzyszy badanie USG-Doppler żył kończyn dolnych, pozwalające na wiarygodną ocenę funkcjonowania zastawek żylnych. Na podstawie danych z takiego badania oraz objawów dodatkowych lekarz zaproponuje Państwu indywidualny program dalszego postępowania i leczenia.

Po wizycie flebologicznej w naszej Przychodni będziecie Państwo w stanie m.in.:

– trafnie rozpoznać przyczynę swoich dolegliwości (wykonujemy pełen zakres badań dopplerowskich z diagnostyką układu tętniczego włącznie; oferujemy specjalistyczne konsultacje radiologiczne w pełnym zakresie, pomagamy również dobrać dalsze metody diagnostyczne) – dobrać odpowiednią metodę leczenia dostosowaną do swoich potrzeb i możliwości finansowych – pozyskać przydatną wiedzę, jak zapobiegać postępowi choroby – dowiedzieć się jakie są możliwości poprawy wyglądu i stanu nóg – ustalić przyczynę zakrzepicy żylnej i dobrać leczenie – dobrać odpowiedni wyrób kompresyjny, zapewniający komfort noszenia, jak również spełniający Państwa oczekiwana estetyczne – nauczyć się techniki bandażowania i pielęgnacji rany przewlekłej na nodze

Flebolodzy

dr_n_med_naser_dib

dr n. med. Naser Dib

dr_tomasz_szular

dr Tomasz Szular

                                                                dr Józef Lisowski

 

                                                   dr Antoni Szymczak

dr_krzysztof_piorek

dr Krzysztof Piórek

dr_andrzej_nykaza

dr Andrzej Nykaza